Depresja czasami wraca

Posted by admin on 3 czerwca 2015 in Psychologia |

Jedna rzecz, której dowiedziałam się na terapii jest dla mnie trudna – depresja czasami wraca. Nie jest to wiadomość dobra dla nikogo. Większość osób, które na cokolwiek chorują, chciałyby się pozbyć choroby raz na zawsze – niestety niektóre schorzenia udaje się uśpić na zawsze, albo na jakiś czas. Zawsze może się zdarzyć, że się obudzą i choroba wróci.
Depresja jest jedną z takich chorób, które można uśpić, ale bardzo trudno stwierdzić, że się ją zupełnie wyleczyło. Bywa, że jakieś niesprzyjające uwarunkowania pobudzają organizm, który znów zaczyna chorować. Jednakże w tym wszystkim jest jedna, podstawowa zaleta – kiedy już raz przejdzie się przez psychoterapię, wizyty u psychologów i przyjmowanie leków – znacznie łatwiej jest zauważyć i zdiagnozować kolejny epizod depresyjny. Mam nadzieję, że moja depresja już więcej się nie obudzi. Dziś jestem szczęśliwą żoną i mamą. Uwielbiam spędzać czas z bliskimi. Często spotykam się z Kaśką i razem spacerujemy z dziećmi, wychodzimy z domu na kawę itd. Czas spędzony na terapii może nie był łatwy, ale wiele mnie nauczył i z pewnością przydał mi się.

Jeśli macie problemy ze sobą nie warto czekać. Czasami trzeba się przyznać do swojej słabości i poprosić o pomoc. Ja miałam wokół siebie kochających ludzi, którzy niemal zmusili mnie do terapii. Życzę każdemu, aby miał wokół siebie tak samo życzliwych ludzi jak ja.

Depresja w Warszawie ….

Tagi: , , ,