Dobra książka lekarstwem na gorsze samopoczucie

Posted by admin on 27 września 2016 in Psychologia |

 

Wydaje się, że znalazłam dobry sposób na gorsze samopoczucie, gdy nawiedzają mnie negatywne myśli  – zaszywam się w domu z ulubionymi książkami i czytam. Na szczęście to tylko gorsze dni, a nie nawrót depresji – wiem to od swojego lekarza do którego regularnie chodzę na wizyty.

Uwielbiam także chodzić razem z moją przyjaciółką na wystawy malarstwa współczesnego oraz fotografii. Podziwiam talent i śmiałe koncepcje artystyczne twórców.

Jeśli chodzi o beletrystykę, to lubię literaturę polską, amerykańską, angielską, francuską.

Ponadto, z racji tego, że zaczęłam zaoczne studia psychologiczne – mam sporą ilość książek z tej dziedziny. Część z nich jest wpisana jako obowiązkowe lektury, które trzeba znać, inne kupiłam, aby dodatkowo poszerzyć swoją wiedzę. Lubię je czytać, pozwalają mi lepiej zrozumieć depresję, osobowość człowieka. Ta wiedza bardzo mi pomaga.

Moim nowym nabytkiem stała się książka Anny Morawskiej pt. „Twarze depresji”. Jestem dopiero w połowie, bo książka ma aż 448 stron, ale czyta się ją szybko i przyjemnie. Napisana w formie wywiadu, a raczej wywiadów z różnymi osobami, które chorowały na depresję, stanowi doskonałe uzupełnienie i poszerzenie mojej wiedzy na ten temat.

Jak leczyć częste przygnębienie ?

 

Tagi: ,