Dzień, który okazał się przełomowy

Posted by admin on 1 maja 2015 in Psychologia |

Mój smutek i zniechęcenie narastały przez dłuższy czas. Dopiero teraz, z perspektywy czasu i psychoterapii widzę, że nie było to coś, co zdarzyło się z dnia na dzień. Wprawdzie trudno jest określić dokładny czas, kiedy zaczęła się moja depresja, ale to chyba było mniej więcej w chwili, gdy odeszłam z pracy. Okazało się, że jestem w ciąży, więc całkiem naturalnym stanem rzeczy było wykorzystanie zwolnienia lekarskiego, a potem urlop macierzyński i wychowawczy.
Na początku było fajnie. Wreszcie miałam troszkę czasu dla siebie. Ale z upływem czasu brak zajęć mocno zaczął mi dokuczać. Z czasem urodziła się moja córeczka i to wydarzenie dało mi kopa na jakiś czas. Pojawiło się tysiąc nowych obowiązków, które zajęły mnie. Niestety już po kilku tygodniach zachwyt maleństwem minął i było mi coraz trudniej spełniać swoje obowiązki. Malutka była zadbana, ale ja już niekoniecznie. Chodziłam w rozciągniętych dresach i nierzadko poplamionych bluzach. Z upływem miesięcy coraz mniej mi się chciało. Zamiast obiadu były kanapki, a zakupy robił tylko mąż.

Pewnego dnia powiedział, że ma dość i wsadził mnie do samochodu. Po krótkiej podróży znalazłam się w gabinecie psychologa i to chyba była jedna z najważniejszych chwil w moim życiu.

Czy leki to dobry wybór w walce z depresją ?

Tagi: , , , ,