Noworoczne postanowienia – czy warto?

Posted by admin on 4 stycznia 2017 in Psychologia |

Właśnie minął kolejny Sylwester i rozpoczął się Nowy Rok. Dla mnie to od zawsze bardzo szczególny czas, ponieważ próbuje rozliczyć się z ubiegłego roku i zrobić postanowienia na kolejny.

Muszę przyznać, że bilans za ostatni rok nie wyszedł najgorzej. Zaczęłam więcej się ruszać, co sprawiło, że nieco schudłam i poprawiło się moje samopoczucie. Ponadto po terapii indywidualnej i grupowej doszłam do wniosku, że nie powinnam wyglądać na strudzoną życiem matkę, a raczej na młodą szczęśliwą kobietę. Może w 100% to nie wyszło, ale jest znacznie lepiej. Poukładałam sobie też relacje z bliskimi, co pomogło nie tylko w walce z chorobą, ale też w zwyczajnym, codziennym funkcjonowaniu. A na koniec warto wspomnieć, że udało mi się przeczytać kilka świetnych książek, co jest takim moim niewielkim sukcesem. Wprawdzie czytelnictwo nie było na liście noworocznych postanowień z 2016 roku, ale w podsumowaniu roku powinno się znaleźć.

Oczywiście kilku punktów swojego planu na 2016 roku nie udało mi się wypełnić, ale to wolę pominąć milczeniem.

A co w nowym roku? Przede wszystkim kontynuacja planów z roku poprzedniego. Chcę nadal mieć czas dla rodziny i dla siebie. Zależy mi na utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej, ale już nie tylko dla szczupłej sylwetki, ale raczej dla dobrego samopoczucia. Chcę też znaleźć ciekawe zajęcie, które pozwoli mi spojrzeć na siebie jako na prawdziwą kobietę sukcesu.

Czy to się uda? Zobaczymy podczas podsumowań na początku 2018 roku. Trzymajcie za mnie kciuki!

Czy Psychoterapia jest dobrą metodą leczenie depresji ?