Psychoterapia grupowa – nie jestem sama

Posted by admin on 30 maja 2015 in Psychologia |

Po kilku spotkaniach z psychologiem dostałam propozycję dołączenia do jednej z grup terapeutycznych. Na początku wzbraniałam się przed tym, ale z czasem doszłam do wniosku, że w sumie nic mi to nie zaszkodzi. Zresztą zawsze mogą wyjść i już więcej się nie pokazywać.

Założenie takie okazało się bardzo dobre – tyle, że jak po raz pierwszy trafiłam na spotkanie – wiedziałam, że przyjdę tu również za tydzień. Okazało się, że podobne problemy jak ja ma wiele osób. Nie tylko ja walczę ze sobą każdego dnia, aby wstać z łóżka i zrobić sobie śniadanie, ubrać się, nakarmić maluszka itd. Jak się mogłam przekonać całkiem sporo kobiet ma taki sam problem. Dzięki temu, że nie jestem jedyna zrobiło mi się jakoś raźniej. Dodatkowym „kopem” do uczestniczenia w dalszej terapii było to, że widziałam inne osoby, które były w znacznie lepszym stanie niż ja.

Nieprzewidzianym bonusem od grupy była także Kaśka. To kobieta w moim wieku i podobnie jak ja mająca malutkie dziecko, które z jednej strony jest najwspanialszym darem, a z drugiej powodem problemów. Nasze wspólne przeżycia zbliżyły nas i do dziś jesteśmy przyjaciółkami.

Psychoterapia indywidualna ?

Tagi: , ,